12 de octubre de 2019
12.10.2019

Fires de Girona 2019: Tots els actes

Consulta tota la programació de les Fires de Sant Narcís

12.10.2019 | 06:30
Fires de Girona 2019: Tots els actes

DIVENDRES 25 D'OCTUBRE


Fira-mercat d'Alimentació Artesana

10.00 h - Fira
Plaça de la Independència

Cercavila amb els gegants i capgrossos de Girona

17.30 h - Acte popular
Sortida de diferents punts de la ciutat

Cuina en família: Fem panallets

18.00 h - Taller
Centre Cívic Pont Major

Pluja de Capgrossos

19.30 h - Acte popular
Plaça del Vi

Ball de gegants i capgrossos de Girona

19.30 h - Acte popular
Plaça del Vi

Pregó de Fires, retrò de coets i anella de foc

20.00 h - Acte popular
Plaça del Vi

Miquel Peidro - Paisatges

20.15 h - Inauguració
Galeria d'Art El Claustre

Pregó de les Fires Populars

21.00 h - Acte popular
Carrer de les Ferreries Velles

Diazepunk + Rekovers + Poisson Heart - Fires Populars

21.30 h - Concert
Carrer de les Ferreries Velles

Bad Mongos + Illinoise + Fetus + President Xai

23.00 h - Concert
La Copa

Nit Alternativa

23.00 h - Altres
Barraca Salutacció - La Copa


DISSABTE 26 D'OCTUBRE


Matinades - Amb la Fal·lera Gironina

08.00 H - Acte popular
Plaça del Marquès de Camps

Mercat d'Intercanvi de la Lleona

09.00 h - Mercat
Plaça de Sant Feliu i carrer de Jaume Pons i Martí

Mercat de les flors

09.00 h - Mercat
Rambla de la Llibertat

Fira de Productes Artesans

09.00 h - Fira
Pont de Pedra

Neteja ecològica de la llar

10.00 h - JornadaEspai Marfà

24a Fira-mercat d'Alimentació i Artesania de Sant Narcís

10.00 h - Fira
Avinguda de Ramon Folch, plaça de Vicens Vives i carrer de Berenguer Carnicer

Música en família: cançons i jocs de falda

10.00 h - Taller
Centre Cívic Ter

Gimcana matemàtica - Festa Major dels Quatre Rius

10.00 h - Altres
Ateneu d'Acció Cultural

Introducció al món 3D: taller de mosques de Sant Narcís (10-17 anys)

10.00 h - Taller
Centre Cívic Ter

Girona Bombardejada - Itinerari conduït per David García Algilaga

11.00 h - Itinerari
Museu d'Història de Girona

Tastets de rugbi - Matinal esportiva

11.00 h - Esports
Parc de les Ribes del Ter

Introducció al món 3D: taller de mosques de Sant Narcís (en família)

11.15 h - Taller
Centre Cívic Ter

Tocajoc - Jocs tradicionals i populars catalans

11.30 h - Joc
Parc de Vista Alegre

Penjada de mosques i animació infantil

11.30 h - Acte popular
Plaça de l'Assumpció

La celiaquia per a familiars i amics. Com adaptar-se a les festes

11.30 h - Xerrada
Centre Cívic Ter

Reggae per Xics

12.00 h - Concert
La Copeta

Matito i la gota d'aigua

12.00 h - Espectacle
Plaça de l'Assumpció

Tronada de Festa Major en honor dels Quatre Rius - Festa Major dels Quatre Rius

12.00 h - Acte popular
Plaça de Catalunya

Circuit d'aventura - Pista americana

12.00 h - Altres
La Copa

Introducció al món 3D: taller de mosques de Sant Narcís

12.30 h - Taller
Centre Cívic Ter

Vermut Rock: Ask the Dust

13.00 h - Concert
La Copa

Castells de vigília - Amb Esperxats de l'Estany i Marrecs de Salt

18.00 h - Acte popular
Plaça de Sant Feliu

Partit de rugby Centenari del GEiEG

18.00 h - Esports
Complex esportiu GEiEG Palau

L'apuntador i altres símptomes - Núria Güell

19.00 h - Inauguració
Bòlit, Centre d'Art Contemporani. Girona

Bàsquet Girona - Torrons Vicens. CB L'Hospitalet

19.00 h - Esports
Pavelló Municipal Girona-Fontajau

Orquestra Selvatana

19.00 h - Concert
Envelat de la plaça Miquel de Palol

Els Berros de la Cort + Joan Garriga - Nocturns de vetlla i revetlla

20.00 h - Concert
Plaça de Sant Feliu

Ismael Serrano- Gira Todavía, celebració dels 20 anys de carrera

20.30 h - Concert
Auditori de Girona

La partida d'escacs - Stefan Zweig – Iván Morales – Jordi Bosch

20.30 h - Teatre
Teatre Municipal

Holy Sinners + Silverflame - Fires Populars

21.00 h - Concert
Carrer de les Ferreries Velles

Marcelo Mercadante Sexteto - Presentació del disc "La llave"

22.00 h - Concert
Sunset Jazz Club

Zoo + Oques Grasses + Maruja Limón

23.00 h - Concert
La Copa

Nit del globus

23.00 h - Altres
Barraca Salutacció - La Copa

Correfoc - Amb els Diables de l'Onyar

23.00 h - Acte popular
Plaça del Vi


DIUMENGE 27 D'OCTUBRE


Gerunda Road

09.00 h - Esports
Carrer Roberto Bolaño

Mercat d'Alimentació Artesana

09.00 h - Fira
Rambla de la Llibertat

Visita guiada pels espais de la Guerra del Francès a Girona

10.00 h - Visita guiada
Plaça de Sant Domènech (davant Rectorat UdG)

Cursa d'Orientació de Fires

10.00 h - Esports
Castell de Montjuïc

Mercat d'intercanvi de productes de col·leccionisme

10.00 h - Mercat
Plaça de Catalunya

Gimcana fotogràfica - Festa Major dels Quatre Rius

10.00 h - Acte popular
Centre Cívic Pla de Palau

Inauguració de la 61a exposició filatèlica

11.00 h - Inauguració
Biblioteca de la Casa de Cultura

Les llegendes de Girona - A càrrec de la companyia de teatre La Minúscula

11.00 h - Visita teatralitzada
Plaça de Sant Feliu

8è Trofeu de Bèlit de Fires de Girona

11.30 h - Esports
Parc Central

Girona Plató - Visita guiada pels diferents espais on s'han fet rodatges a la ciutat de Girona

11.30 h - Visita guiada
Museu del Cinema

Diada Castellera - Amb els Marrecs de Salt, els Minyons de Terrassa i els Capgrossos de Mataró

11.30 h - Acte popular
Plaça del Vi

A la fresca - A càrrec d'Anna Confetti

12.00 h - Espectacle
Rambla de la Llibertat

Un passeig per la història de Sant Pere de Galligants

12.00 h - Visita teatralitzada
Monestir St. Pere de Galligants

Bisbal Jove

16.30 h - Sardanes
Envelat de la plaça de Miquel de Palol

Girona Banda Band

17.00 h - Concert
Plaça de Sant Feliu

Els dies mentits - De Marta Aran / Sala Flyhard

18.00 h - Teatre
Sala La Planeta

Geometria - Roseland Musical

18.00 h - Espectacle
Teatre Municipal

Jovenívola de Sabadell

18.00 h - Sardanes
Envelat de la plaça Miquel de Palol

Spar Citylift Girona - Campus Promete - Lliga Dia

18.00 h - Esports
Pavelló Municipal Girona-Fontajau

Yury Revich, violí i David Kadouch, piano

19.00 h - Concert
Auditori de Girona

Vintage Brothers - A càrrec de la companyia Circo Los

20.00 h - Circ
La Copa


DILLUNS 28 D'OCTUBRE


Atraccions sostenibles

11.00 h - Altres
Plaça de Pere Calders

Atraccions sostenibles

11.00 h - Altres
Pista del carrer de Saragossa

Koko Jean & The Tonics

20.00 h - Concert
Plaça de Sant Feliu

Teresa Pàmies, la llengua com a ofici - Conferència-concert de Big Mama Montse

20.00 h - Concert
Sala La Planeta

Fosques - Espectacle de dansa i circ

20.00 h i 21.30 h - Dansa
Centre Cultural La Mercè

Carmen 113

20.00 h - Concert
Plaça de Sant Feliu

Jerusalem - Jez Butterworth / Julio Manrique

20.30 h - Teatre
Teatre Municipal

Omara Portuondo

20.30 h - Concert
Auditori de Girona

Sopar popular i ball amb l'Orquestra Maravella

21.00 h - Acte popular
Envelat de la plaça de Miquel de Palol

O'Funk'illo + Black Music Big Band Revisits Red Hot Chilli Peppers

23.00 h - Concert
La Copa

Nit Digital

23.00 h - Altres
Barraca Salutacció - La Copa

Orquestra Maravella

23.30 h - Concert
Envelat de la plaça Miquel de Palol


DIMARTS 29 D'OCTUBRE


Inauguració de la 58a Fira de Mostres

09.45 h - Fira
Fira de Girona

Portes obertes al Museu d'Història dels Jueus

10.00 h - Portes obertes
Museu d'Història dels Jueus

Passejada pel Barri Vell amb els Capgrossos de Girona

10.30 h - Acte popular
Plaça de la Catedral

II Campionat de bitlles catalanes - Festa Major dels Quatre Rius

11.00 h - Esports
Pista de botxes/petanca de la Devesa

9a Jornada de Portes Obertes a l'Ajuntament de Girona

11.00 h - Acte institucional
Ajuntament de Girona

Missa pontifical de Sant Narcís

11.00 h - Acte institucional
Basílica de Sant Feliu

St Narcís Hot Shots

12.00 h - Concert
Sunset Jazz Club

Cobla La Principal de La Bisbal - Concert de Sant Narcís

12.00 h - Concert
Auditori de Girona

La Principal de la Bisbal

17.00 h - Sardanes
Plaça del Vi

Inauguració del nou espai LGTBI

17.00 h - Altres

2a Tarda de màgia itinerant al carrer de les Ballesteries

17.00 h - Altres
Carrer de les Ballesteries

UyàSívori, Obra Lírica (poemografia intensa)

18.00 h - Recital
Sala La Planeta

Lliurament del premi Girona Orgullosa

18.00 h - Premi
Saló de Sessions de l'Ajuntament de Girona

Conta contes amb la Griselda i xocolatada - Fires Populars

18.00 h - Conte
Carrer de les Ferreries Velles

Concert de Joan Colomo

19.00 h - Concert
L'Estació Espai Jove

Havaneres amb Terra Endins

19.15 h - Concert
Escales de la Catedral

Quan no tocàvem de peus a terra - Circ Pistolet

19.30 h - Circ
La Copa

Rubén Berengena Trio & Enric Canada

22.00 h - Concert
Sunset Jazz Club


DIMECRES 30 D'OCTUBRE


Celebració del Dia de l'Agent Comercial - Fira de Mostres 2019

11.30 h - Altres
Fira de Girona

Fires en silenci - Atraccions adaptades acústicament i lumínicament a tots els nens i nenes amb necessitats especials

11.00 h - Altres
Parc de la Devesa

Jornada económica 2x1

17.00 h - Altres
Parc de la Devesa

Mirades i converses a l'entorn d'una fotografia de Valentí Fargnoli - Amb Pepa Balsach, Rosa Font i David Iglesias

18.00 h - Conversa
Museu d'Història de Girona (Sala d'Exposicions)

Agenda Llatinoamericana Mundial 2020 - A càrrec de Marco Aparicio Wilhelmi

19.30 h - Presentació
Centre Cívic Sant Narcís


DIJOUS 31 D'OCTUBRE


Networking professional d'ocupació Girona - Fira de Mostres 2019

10.30 h - Conferència
Fira de Girona

Presentació conte "Adéu Casa"

17.30 h - Hora del conte
Centre Cívic Ter

Zombie Walk

19.00 h - Altres
Plaça del Vi

Actuació castellera amb els Xoriguers de la UdG

19.30 h - Acte popular
Pont de les Peixateries Velles

Xebi SF + Cala Vento

20.00 h - Concert
Plaça de Sant Feliu

Un cos preciós per destruir - David Caño

20.00 h - Recital
Sala La Planeta

Uni Girona - Sopron Basket - Euroleague women

20.15 h - Esports
Pavelló Municipal Girona-Fontajau

Amaia

20.30 h - Concert
Auditori de Girona

Hotel - Cirque Éloize

20.30 h - Circ
Teatre Municipal

6a Caminada nocturna al Castell de Sant Miquel

21.30 h - Esports
Monestir de Sant Pere de Galligants

Baz Trio

22.00 h - Concert
Sunset Jazz Club

John Acquaviva + Dosem + Ken Ishii

23.00 h - Concert
La Copa

Nit sintètica

23.00 h - Altres
Barraca Salutacció - La Copa


DIVENDRES 1 DE NOVEMBRE


Fira-mercat d'artesans, brocanters i antiquaris

09.00 h - Fira
Carrer de les Ballesteries

Fira-mercat d'artesans, brocanters i antiquaris

09.00 h - Fira
Plaça de Sant Feliu

Passejada de Fires

09.00 h - Altres
Ateneu D'Acció Cultural (ADAC)

Fira-mercat d'Alimentació

09.00 h - Fira
Carrer de Santa Clara

Fira-mercat d'Artesania

09.00 h - Fira
Carrer dels Ciutadans

Fira-mercat del Dibuix i Pintura

09.00 h - Fira
Plaça del Vi, pujada Pont de Pedra, rambla de la Llibertat i plaça de Catalunya

Marató de Donants de Sang de Girona - Festa Major dels Quatre Rius

10.00 h - Altres
Plaça de Catalunya

21è Torneig d'Escacs de Fires "Memorial Antoni Medinyà"

10.00 h - Esports
La Copa

Tastets de natura - A càrrec de la Sorellona

10.00 h - Altres
Parc de les Ribes del Ter

Projeccions especials de Fires. Projeccions contínues d'imatges d'arxiu - Projecció del documental sobre el Girona FC: Una ilusión gerundense

10.00 h - Projecció
Museu del Cinema

La Llanterna Màgica - A càrrec de Jordi Pujades

11.00 h - Espectacle
Rambla de Ramon Berenguer

Acte cívic en record dels difunts

11.00 h - Acte institucional
Cementiri Vell de Girona

79è Concurs de colles sardanistes de Girona

11.00 h - Sardanes
Plaça de Francesc Calvet i Rubalcaba

Ramonets

12.00 h - Concert
La Copeta

La Bleda - Les vacances de Madame Roulotte

12.00 h - Espectacle
Plaça de l'U d'Octubre de 2017

Cor Maragall: celebració del 40è aniversari - Concert tradicional de Tots Sants

12.00 h - Concert
Auditori de Girona

Failovers

13.00 h - Concert
La Copa

Concurs d'arrossos - Festa Major dels Quatre Rius

13.00 h - Concurs
La Copa

5a Cursa de rutlles de la Rutlla i taller

16.00 h - Acte popular
Carrer de la Rutlla

Cobla Selvatana

16.30 h - Sardanes
Envelat de la plaça Miquel de Palol

61è Concurs Individual de Sardanes Revesses de Girona

17.00 h - Sardanes
Auditori de la Mercè

Varosha - Mireia Calafell (poemes), Björt Rùnars (violoncel) i Nadia Sanmartin (projeccions)

18.00 h - Recital
Sala La Planeta

Cobla Montgrins

18.00 h - Sardanes
Envelat de la plaça Miquel de Palol

Tipuaixí + Gatibu + TCN + Dj's - 8è Sant Pere Rock

19.00 h - Concert
Plaça de Sant Pere

Piotr Beczala, tenor

19.00 h - Concert
Auditori de Girona

Set Up - A càrrec de la Cia. Los Barlou

20.00 h - Espectacle
La Copa

Sextet Gerió - Piazzolissimo

20.30 h - Concert
Sunset Jazz Club

Pujada d'un pilar de 4 a les escales de la Catedral - A càrrec dels Marrecs de Salt

21.00 h - Acte popular
Escales de la Catedral

Drakofarra i 3r Corre-Xuixos

22.00 h - Acte popular
Escales de la Catedral

Crim + Ira + Asian Dub Foundation

23.00 h - Concert
La Copa

Nit de la xocolata

23.00 h - Altres
Barraca Salutacció - La Copa


DISSABTE 2 DE NOVEMBRE


Trofeu de Fires de natació

09.30 h i 16.00 h - Esports
Complex Esportiu GEiEG Sant Ponç

Simultànies d'escacs

10.00 h - Joc
La Copa

Obrim el refugi antiaeri del jardí de la Infància

10.30 h - Portes obertes
Refugi antiaeri

Fes la teva Mosca

10.30 h - Taller
Plaça del Pallol

8a Baixada d'andròmines del S.XXI pel riu Onyar - Festa Major dels 4 Rius

11.00 h - Altres
Diferents ponts sobre el riu Onyar (entre plaça de Catalunya i plaça de Sant Feliu)

L'Oníric Món de Dins - A càrrec de la companyia Holoqué

11.30 h i 16.30 h - Titelles
Plaça de Santa Susanna

Audició de sardanes a Montilivi amb la Cobla Ciutat de Girona i castanyada

12.00 h - Sardanes
Plaça d'Enric Claudi Girbal i Nadal

Passejada de Fires de la Mula Baba i representació de titelles

12.00 h - Titelles
Plaça del Pallol

Xiula - Donem-li una volta al cos

12.00 h - Concert
La Copeta

Shouting Last

13.00 h - Concert
La Copa

8è Campionat de Botifarra Fires de Girona

15.00 h - Joc
Centre Cívic Ter

Sound Narcís - Reggae 100% Sound System

16.00 h - Concert
Plaça dels Jurats

Jocs per la llibertat - Fires Populars

18.00 h - Joc
Carrer de les Ferreries Velles

Estirada de corda amb acompanyament musical de Bufant Fort Street Band - Festa Major dels Quatre Rius

19.00 h - Acte popular
Carrer Nou

La Principal de La Bisbal

22.00 h - Concert
Envelat de la plaça Miquel de Palol

Correfoc amb els Trons de l'Onyar i el Petit Drac Major

20.00 h - Acte popular
Plaça de Sant Feliu

Morgat Morgat + Pau Vallvé

20.00 h - Concert
Plaça de Sant Feliu

Carrer de Txernòbil - A partir del llibre

20.30 h - Teatre
Sala La Planeta

Mireia Vilalta - Fires Populars

21.00 h - Concert
Carrer de les Ferreries Velles

Jeremy Dumont Quintet feat. Godwin Louis

22.00 h - Concert
Sunset Jazz Club

Ramon Mirabet + Lildami + Buhos

23.00 h - Concert
La Copa

Nit eròtica

23.00 h - Altres
Barraca Salutacció - La Copa

DIUMENGE 3 DE NOVEMBRE



Portes obertes al Museu d'Història de Girona

10.30 h - Portes obertes
Museu d'Història de Girona

XXXVIII Trobada de gegants i bestiari de Girona i cercavila

10.00 h - Acte popular
Parc del Migdia

Portes obertes al Museu d'Art de Girona

10.00 h - Portes obertes
Museu d'Art

Portes obertes al Museu d'Història dels Jueus

10.00 h - Portes obertes
Museu d'Història dels Jueus

Portes Obertes al Museu del Cinema

10.00 h - Portes obertes
Museu del Cinema

Visitem l'exposició: Ooooh! - Francesc Dalmau i l'art de les il·lusions òptiques

11.30 h - Visita guiada
Museu del Cinema

Sepultures i epitafis: el retrat de la mort per a un record etern

12.00 h - Visita guiada
Museu d'Arqueologia de Catalunya

Cobla Selvatana

17.00 h - Sardanes
Envelat de la plaça Miquel de Palol

Laika - Xirriquiteula Teatre

18.00 h - Teatre
Teatre Municipal

Castell de focs

20.00 h - Acte popular
Parc de les Ribes del Ter

Jazz Friends Band

20.30 h - Concert
Sunset Jazz Club

 
Compartir a Twitter
Compartir a Facebook