Resultats i calendari de Champions League

Grup A

Jornada 1ª

18.09.2019 - 18.09.2019
18/09 Brujas Club Brugge 0 - 0 Galatasaray Galatasaray Fi
18/09 Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain 3 - 0 Real Madrid Real Madrid Fi

Jornada 2ª

01.10.2019 - 01.10.2019
01/10 Real Madrid Real Madrid 2 - 2 Club Brugge Brujas Fi
01/10 Galatasaray Galatasaray 0 - 1 Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain Fi

Jornada 3ª

22.10.2019 - 22.10.2019
22/10 Brujas Club Brugge 0 - 5 Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain Fi
22/10 Galatasaray Galatasaray 0 - 1 Real Madrid Real Madrid Fi

Jornada 4ª

06.11.2019 - 06.11.2019
06/11 Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain 1 - 0 Club Brugge Brujas Fi
06/11 Real Madrid Real Madrid 6 - 0 Galatasaray Galatasaray Fi

Jornada 5ª

26.11.2019 - 26.11.2019
26/11 Galatasaray Galatasaray 1 - 1 Club Brugge Brujas Fi
26/11 Real Madrid Real Madrid 2 - 2 Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain Fi

Jornada 6ª

11.12.2019 - 11.12.2019
11/12 Brujas Club Brugge   -   Real Madrid Real Madrid 21:00h.
11/12 Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain   -   Galatasaray Galatasaray 21:00h.

Classificació del grup A en la jornada 5ª

EQUIP Punts TOTALS A CASA FORA
PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC
1 Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain 13 5 4 1 0 12 2 2 2 0 0 4 0 3 2 1 0 8 2
2 Real Madrid Real Madrid 8 5 2 2 1 11 7 3 1 2 0 10 4 2 1 0 1 1 3
3 Club Brugge Brujas 3 5 0 3 2 3 9 2 0 1 1 0 5 3 0 2 1 3 4
4 Galatasaray Galatasaray 2 5 0 2 3 1 9 3 0 1 2 1 3 2 0 1 1 0 6

Grup B

Jornada 1ª

18.09.2019 - 18.09.2019
18/09 Olympiacos Olympiakos 2 - 2 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur Fi
18/09 Bayern Múnich FC Bayern München 3 - 0 Crvena Zvezda Estrella Roja Fi

Jornada 2ª

01.10.2019 - 01.10.2019
01/10 Estrella Roja Crvena Zvezda 3 - 1 Olympiakos Olympiacos Fi
01/10 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 2 - 7 FC Bayern München Bayern Múnich Fi

Jornada 3ª

22.10.2019 - 22.10.2019
22/10 Olympiacos Olympiakos 2 - 3 FC Bayern München Bayern Múnich Fi
22/10 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 5 - 0 Crvena Zvezda Estrella Roja Fi

Jornada 4ª

06.11.2019 - 06.11.2019
06/11 Bayern Múnich FC Bayern München 2 - 0 Olympiakos Olympiacos Fi
06/11 Estrella Roja Crvena Zvezda 0 - 4 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur Fi

Jornada 5ª

26.11.2019 - 26.11.2019
26/11 Estrella Roja Crvena Zvezda 0 - 6 FC Bayern München Bayern Múnich Fi
26/11 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 4 - 2 Olympiakos Olympiacos Fi

Jornada 6ª

11.12.2019 - 11.12.2019
11/12 Bayern Múnich FC Bayern München   -   Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 21:00h.
11/12 Olympiacos Olympiakos   -   Crvena Zvezda Estrella Roja 21:00h.

Classificació del grup B en la jornada 5ª

EQUIP Punts TOTALS A CASA FORA
PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC
1 FC Bayern München Bayern Múnich 15 5 5 0 0 21 4 2 2 0 0 5 0 3 3 0 0 16 4
2 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 10 5 3 1 1 17 11 3 2 0 1 11 9 2 1 1 0 6 2
3 Crvena Zvezda Estrella Roja 3 5 1 0 4 3 19 3 1 0 2 3 11 2 0 0 2 0 8
4 Olympiakos Olympiacos 1 5 0 1 4 7 14 2 0 1 1 4 5 3 0 0 3 3 9

Grup C

Jornada 1ª

18.09.2019 - 18.09.2019
18/09 Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb 4 - 0 Atalanta Atalanta Fi
18/09 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk 0 - 3 Manchester City Manchester City Fi

Jornada 2ª

01.10.2019 - 01.10.2019
01/10 Atalanta Atalanta 1 - 2 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk Fi
01/10 Manchester City Manchester City 2 - 0 Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb Fi

Jornada 3ª

22.10.2019 - 22.10.2019
22/10 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk 2 - 2 Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb Fi
22/10 Manchester City Manchester City 5 - 1 Atalanta Atalanta Fi

Jornada 4ª

06.11.2019 - 06.11.2019
06/11 Atalanta Atalanta 1 - 1 Manchester City Manchester City Fi
06/11 Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb 3 - 3 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk Fi

Jornada 5ª

26.11.2019 - 26.11.2019
26/11 Atalanta Atalanta 2 - 0 Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb Fi
26/11 Manchester City Manchester City 1 - 1 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk Fi

Jornada 6ª

11.12.2019 - 11.12.2019
11/12 Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb   -   Manchester City Manchester City 18:55h.
11/12 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk   -   Atalanta Atalanta 18:55h.

Classificació del grup C en la jornada 5ª

EQUIP Punts TOTALS A CASA FORA
PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC
1 Manchester City Manchester City 11 5 3 2 0 12 3 3 2 1 0 8 2 2 1 1 0 4 1
2 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk 6 5 1 3 1 8 10 2 0 1 1 2 5 3 1 2 0 6 5
3 Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb 5 5 1 2 2 9 9 2 1 1 0 7 3 3 0 1 2 2 6
4 Atalanta Atalanta 4 5 1 1 3 5 12 3 1 1 1 4 3 2 0 0 2 1 9

Grup D

Jornada 1ª

18.09.2019 - 18.09.2019
18/09 Atlético de Madrid Atlético de Madrid 2 - 2 Juventus Juventus Fi
18/09 Bayer Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 1 - 2 Lokomotiv Moscow Lokomotiv Fi

Jornada 2ª

01.10.2019 - 01.10.2019
01/10 Juventus Juventus 3 - 0 Bayer 04 Leverkusen Bayer Leverkusen Fi
01/10 Lokomotiv Lokomotiv Moscow 0 - 2 Atlético de Madrid Atlético de Madrid Fi

Jornada 3ª

22.10.2019 - 22.10.2019
22/10 Atlético de Madrid Atlético de Madrid 1 - 0 Bayer 04 Leverkusen Bayer Leverkusen Fi
22/10 Juventus Juventus 2 - 1 Lokomotiv Moscow Lokomotiv Fi

Jornada 4ª

06.11.2019 - 06.11.2019
06/11 Lokomotiv Lokomotiv Moscow 1 - 2 Juventus Juventus Fi
06/11 Bayer Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 2 - 1 Atlético de Madrid Atlético de Madrid Fi

Jornada 5ª

26.11.2019 - 26.11.2019
26/11 Lokomotiv Lokomotiv Moscow 0 - 2 Bayer 04 Leverkusen Bayer Leverkusen Fi
26/11 Juventus Juventus 1 - 0 Atlético de Madrid Atlético de Madrid Fi

Jornada 6ª

11.12.2019 - 11.12.2019
11/12 Atlético de Madrid Atlético de Madrid   -   Lokomotiv Moscow Lokomotiv 21:00h.
11/12 Bayer Leverkusen Bayer 04 Leverkusen   -   Juventus Juventus 21:00h.

Classificació del grup D en la jornada 5ª

EQUIP Punts TOTALS A CASA FORA
PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC
1 Juventus Juventus 13 5 4 1 0 10 4 3 3 0 0 6 1 2 1 1 0 4 3
2 Atlético de Madrid Atlético de Madrid 7 5 2 1 2 6 5 2 1 1 0 3 2 3 1 0 2 3 3
3 Bayer 04 Leverkusen Bayer Leverkusen 6 5 2 0 3 5 7 2 1 0 1 3 3 3 1 0 2 2 4
4 Lokomotiv Moscow Lokomotiv 3 5 1 0 4 4 9 3 0 0 3 1 6 2 1 0 1 3 3

Grup E

Jornada 1ª

17.09.2019 - 17.09.2019
17/09 Salzburgo FC Red Bull Salzburg 6 - 2 KRC Genk Genk Fi
17/09 Nápoles Napoli 2 - 0 Liverpool Liverpool Fi

Jornada 2ª

02.10.2019 - 02.10.2019
02/10 Genk KRC Genk 0 - 0 Napoli Nápoles Fi
02/10 Liverpool Liverpool 4 - 3 FC Red Bull Salzburg Salzburgo Fi

Jornada 3ª

23.10.2019 - 23.10.2019
23/10 Salzburgo FC Red Bull Salzburg 2 - 3 Napoli Nápoles Fi
23/10 Genk KRC Genk 1 - 4 Liverpool Liverpool Fi

Jornada 4ª

05.11.2019 - 05.11.2019
05/11 Liverpool Liverpool 2 - 1 KRC Genk Genk Fi
05/11 Nápoles Napoli 1 - 1 FC Red Bull Salzburg Salzburgo Fi

Jornada 5ª

27.11.2019 - 27.11.2019
27/11 Genk KRC Genk 1 - 4 FC Red Bull Salzburg Salzburgo Fi
27/11 Liverpool Liverpool 1 - 1 Napoli Nápoles Fi

Jornada 6ª

10.12.2019 - 10.12.2019
10/12 Salzburgo FC Red Bull Salzburg   -   Liverpool Liverpool 18:55h.
10/12 Nápoles Napoli   -   KRC Genk Genk 18:55h.

Classificació del grup E en la jornada 5ª

EQUIP Punts TOTALS A CASA FORA
PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC
1 Liverpool Liverpool 10 5 3 1 1 11 8 3 2 1 0 7 5 2 1 0 1 4 3
2 Napoli Nápoles 9 5 2 3 0 7 4 2 1 1 0 3 1 3 1 2 0 4 3
3 FC Red Bull Salzburg Salzburgo 7 5 2 1 2 16 11 2 1 0 1 8 5 3 1 1 1 8 6
4 KRC Genk Genk 1 5 0 1 4 5 16 3 0 1 2 2 8 2 0 0 2 3 8

Grup F

Jornada 1ª

17.09.2019 - 17.09.2019
17/09 Inter de Milán Internazionale 1 - 1 Slavia Prague Slavia de Praga Fi
17/09 Borussia Dortmund Borussia Dortmund 0 - 0 Barcelona Barcelona Fi

Jornada 2ª

02.10.2019 - 02.10.2019
02/10 Slavia de Praga Slavia Prague 0 - 2 Borussia Dortmund Borussia Dortmund Fi
02/10 Barcelona Barcelona 2 - 1 Internazionale Inter de Milán Fi

Jornada 3ª

23.10.2019 - 23.10.2019
23/10 Inter de Milán Internazionale 2 - 0 Borussia Dortmund Borussia Dortmund Fi
23/10 Slavia de Praga Slavia Prague 1 - 2 Barcelona Barcelona Fi

Jornada 4ª

05.11.2019 - 05.11.2019
05/11 Barcelona Barcelona 0 - 0 Slavia Prague Slavia de Praga Fi
05/11 Borussia Dortmund Borussia Dortmund 3 - 2 Internazionale Inter de Milán Fi

Jornada 5ª

27.11.2019 - 27.11.2019
27/11 Barcelona Barcelona 3 - 1 Borussia Dortmund Borussia Dortmund Fi
27/11 Slavia de Praga Slavia Prague 1 - 3 Internazionale Inter de Milán Fi

Jornada 6ª

10.12.2019 - 10.12.2019
10/12 Borussia Dortmund Borussia Dortmund   -   Slavia Prague Slavia de Praga 21:00h.
10/12 Inter de Milán Internazionale   -   Barcelona Barcelona 21:00h.

Classificació del grup F en la jornada 5ª

EQUIP Punts TOTALS A CASA FORA
PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC
1 Barcelona Barcelona 11 5 3 2 0 7 3 3 2 1 0 5 2 2 1 1 0 2 1
2 Internazionale Inter de Milán 7 5 2 1 2 9 7 2 1 1 0 3 1 3 1 0 2 6 6
3 Borussia Dortmund Borussia Dortmund 7 5 2 1 2 6 7 2 1 1 0 3 2 3 1 0 2 3 5
4 Slavia Prague Slavia de Praga 2 5 0 2 3 3 8 3 0 0 3 2 7 2 0 2 0 1 1

Grup G

Jornada 1ª

17.09.2019 - 17.09.2019
17/09 Lyon Lyon 1 - 1 Zenit St Petersburg Zenit Fi
17/09 Benfica Benfica 1 - 2 RB Leipzig Leipzig Fi

Jornada 2ª

02.10.2019 - 02.10.2019
02/10 Leipzig RB Leipzig 0 - 2 Lyon Lyon Fi
02/10 Zenit Zenit St Petersburg 3 - 1 Benfica Benfica Fi

Jornada 3ª

23.10.2019 - 23.10.2019
23/10 Leipzig RB Leipzig 2 - 1 Zenit St Petersburg Zenit Fi
23/10 Benfica Benfica 2 - 1 Lyon Lyon Fi

Jornada 4ª

05.11.2019 - 05.11.2019
05/11 Zenit Zenit St Petersburg 0 - 2 RB Leipzig Leipzig Fi
05/11 Lyon Lyon 3 - 1 Benfica Benfica Fi

Jornada 5ª

27.11.2019 - 27.11.2019
27/11 Zenit Zenit St Petersburg 2 - 0 Lyon Lyon Fi
27/11 Leipzig RB Leipzig 2 - 2 Benfica Benfica Fi

Jornada 6ª

10.12.2019 - 10.12.2019
10/12 Benfica Benfica   -   Zenit St Petersburg Zenit 21:00h.
10/12 Lyon Lyon   -   RB Leipzig Leipzig 21:00h.

Classificació del grup G en la jornada 5ª

EQUIP Punts TOTALS A CASA FORA
PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC
1 RB Leipzig Leipzig 10 5 3 1 1 8 6 3 1 1 1 4 5 2 2 0 0 4 1
2 Zenit St Petersburg Zenit 7 5 2 1 2 7 6 3 2 0 1 5 3 2 0 1 1 2 3
3 Lyon Lyon 7 5 2 1 2 7 6 2 1 1 0 4 2 3 1 0 2 3 4
4 Benfica Benfica 4 5 1 1 3 7 11 2 1 0 1 3 3 3 0 1 2 4 8

Grup H

Jornada 1ª

17.09.2019 - 17.09.2019
17/09 Ajax Ajax 3 - 0 Lille Lille Fi
17/09 Chelsea Chelsea 0 - 1 Valencia CF Valencia CF Fi

Jornada 2ª

02.10.2019 - 02.10.2019
02/10 Lille Lille 1 - 2 Chelsea Chelsea Fi
02/10 Valencia CF Valencia CF 0 - 3 Ajax Ajax Fi

Jornada 3ª

23.10.2019 - 23.10.2019
23/10 Ajax Ajax 0 - 1 Chelsea Chelsea Fi
23/10 Lille Lille 1 - 1 Valencia CF Valencia CF Fi

Jornada 4ª

05.11.2019 - 05.11.2019
05/11 Chelsea Chelsea 4 - 4 Ajax Ajax Fi
05/11 Valencia CF Valencia CF 4 - 1 Lille Lille Fi

Jornada 5ª

27.11.2019 - 27.11.2019
27/11 Valencia CF Valencia CF 2 - 2 Chelsea Chelsea Fi
27/11 Lille Lille 0 - 2 Ajax Ajax Fi

Jornada 6ª

10.12.2019 - 10.12.2019
10/12 Ajax Ajax   -   Valencia CF Valencia CF 21:00h.
10/12 Chelsea Chelsea   -   Lille Lille 21:00h.

Classificació del grup H en la jornada 5ª

EQUIP Punts TOTALS A CASA FORA
PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC
1 Ajax Ajax 10 5 3 1 1 12 5 2 1 0 1 3 1 3 2 1 0 9 4
2 Valencia CF Valencia CF 8 5 2 2 1 8 7 3 1 1 1 6 6 2 1 1 0 2 1
3 Chelsea Chelsea 8 5 2 2 1 9 8 2 0 1 1 4 5 3 2 1 0 5 3
4 Lille Lille 1 5 0 1 4 3 12 3 0 1 2 2 5 2 0 0 2 1 7

Buscador de deportes