Resultats i calendari de Champions League

Grup A

Jornada 1ª

12.09.2017 - 12.09.2017
12/09 Benfica Benfica 1 - 2 CSKA Moscow CSKA Moscú Fi
12/09 Manchester United Manchester United 3 - 0 Basel Basilea Fi

Jornada 2ª

27.09.2017 - 27.09.2017
27/09 Basilea Basel   -   Benfica Benfica 20:45h.
27/09 CSKA Moscú CSKA Moscow   -   Manchester United Manchester United 20:45h.

Jornada 3ª

18.10.2017 - 18.10.2017
18/10 Benfica Benfica   -   Manchester United Manchester United 20:45h.
18/10 CSKA Moscú CSKA Moscow   -   Basel Basilea 20:45h.

Jornada 4ª

31.10.2017 - 31.10.2017
31/10 Basilea Basel   -   CSKA Moscow CSKA Moscú 20:45h.
31/10 Manchester United Manchester United   -   Benfica Benfica 20:45h.

Jornada 5ª

22.11.2017 - 22.11.2017
22/11 CSKA Moscú CSKA Moscow   -   Benfica Benfica 18:00h.
22/11 Basilea Basel   -   Manchester United Manchester United 20:45h.

Jornada 6ª

05.12.2017 - 05.12.2017
05/12 Benfica Benfica   -   Basel Basilea 20:45h.
05/12 Manchester United Manchester United   -   CSKA Moscow CSKA Moscú 20:45h.

Classificació del grup A en la jornada 1ª

EQUIP Punts TOTALS A CASA FORA
PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC
1 Manchester United Manchester United 3 1 1 0 0 3 0 1 1 0 0 3 0 0 0 0 0 0 0
2 CSKA Moscow CSKA Moscú 3 1 1 0 0 2 1 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 2 1
3 Benfica Benfica 0 1 0 0 1 1 2 1 0 0 1 1 2 0 0 0 0 0 0
4 Basel Basilea 0 1 0 0 1 0 3 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0 3

Grup B

Jornada 1ª

12.09.2017 - 12.09.2017
12/09 Celtic Celtic 0 - 5 Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain Fi
12/09 FC Bayern München FC Bayern Mnchen 3 - 0 RSC Anderlecht RSC Anderlecht Fi

Jornada 2ª

27.09.2017 - 27.09.2017
27/09 Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain   -   FC Bayern Mnchen FC Bayern München 20:45h.
27/09 RSC Anderlecht RSC Anderlecht   -   Celtic Celtic 20:45h.

Jornada 3ª

18.10.2017 - 18.10.2017
18/10 FC Bayern München FC Bayern Mnchen   -   Celtic Celtic 20:45h.
18/10 RSC Anderlecht RSC Anderlecht   -   Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain 20:45h.

Jornada 4ª

31.10.2017 - 31.10.2017
31/10 Celtic Celtic   -   FC Bayern Mnchen FC Bayern München 20:45h.
31/10 Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain   -   RSC Anderlecht RSC Anderlecht 20:45h.

Jornada 5ª

22.11.2017 - 22.11.2017
22/11 Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain   -   Celtic Celtic 20:45h.
22/11 RSC Anderlecht RSC Anderlecht   -   FC Bayern Mnchen FC Bayern München 20:45h.

Jornada 6ª

05.12.2017 - 05.12.2017
05/12 Celtic Celtic   -   RSC Anderlecht RSC Anderlecht 20:45h.
05/12 FC Bayern München FC Bayern Mnchen   -   Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain 20:45h.

Classificació del grup B en la jornada 1ª

EQUIP Punts TOTALS A CASA FORA
PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC
1 Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain 3 1 1 0 0 5 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 5 0
2 FC Bayern Mnchen FC Bayern München 3 1 1 0 0 3 0 1 1 0 0 3 0 0 0 0 0 0 0
3 RSC Anderlecht RSC Anderlecht 0 1 0 0 1 0 3 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0 3
4 Celtic Celtic 0 1 0 0 1 0 5 1 0 0 1 0 5 0 0 0 0 0 0

Grup C

Jornada 1ª

12.09.2017 - 12.09.2017
12/09 Chelsea Chelsea 6 - 0 FK Qarabag FK Qarabag Fi
12/09 Roma Roma 0 - 0 Atltico de Madrid Atlético de Madrid Fi

Jornada 2ª

27.09.2017 - 27.09.2017
27/09 FK Qarabag FK Qarabag   -   Roma Roma 18:00h.
27/09 Atlético de Madrid Atltico de Madrid   -   Chelsea Chelsea 20:45h.

Jornada 3ª

18.10.2017 - 18.10.2017
18/10 FK Qarabag FK Qarabag   -   Atltico de Madrid Atlético de Madrid 18:00h.
18/10 Chelsea Chelsea   -   Roma Roma 20:45h.

Jornada 4ª

31.10.2017 - 31.10.2017
31/10 Atlético de Madrid Atltico de Madrid   -   FK Qarabag FK Qarabag 20:45h.
31/10 Roma Roma   -   Chelsea Chelsea 20:45h.

Jornada 5ª

22.11.2017 - 22.11.2017
22/11 FK Qarabag FK Qarabag   -   Chelsea Chelsea 18:00h.
22/11 Atlético de Madrid Atltico de Madrid   -   Roma Roma 20:45h.

Jornada 6ª

05.12.2017 - 05.12.2017
05/12 Chelsea Chelsea   -   Atltico de Madrid Atlético de Madrid 20:45h.
05/12 Roma Roma   -   FK Qarabag FK Qarabag 20:45h.

Classificació del grup C en la jornada 1ª

EQUIP Punts TOTALS A CASA FORA
PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC
1 Chelsea Chelsea 3 1 1 0 0 6 0 1 1 0 0 6 0 0 0 0 0 0 0
2 Atltico de Madrid Atlético de Madrid 1 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 0
3 Roma Roma 1 1 0 1 0 0 0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 FK Qarabag FK Qarabag 0 1 0 0 1 0 6 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0 6

Grup D

Jornada 1ª

12.09.2017 - 12.09.2017
12/09 Barcelona Barcelona 3 - 0 Juventus Juventus Fi
12/09 Olympiakos Olympiakos 2 - 3 Sporting Lisbon Sporting Lisboa Fi

Jornada 2ª

27.09.2017 - 27.09.2017
27/09 Juventus Juventus   -   Olympiakos Olympiakos 20:45h.
27/09 Sporting Lisboa Sporting Lisbon   -   Barcelona Barcelona 20:45h.

Jornada 3ª

18.10.2017 - 18.10.2017
18/10 Barcelona Barcelona   -   Olympiakos Olympiakos 20:45h.
18/10 Juventus Juventus   -   Sporting Lisbon Sporting Lisboa 20:45h.

Jornada 4ª

31.10.2017 - 31.10.2017
31/10 Olympiakos Olympiakos   -   Barcelona Barcelona 20:45h.
31/10 Sporting Lisboa Sporting Lisbon   -   Juventus Juventus 20:45h.

Jornada 5ª

22.11.2017 - 22.11.2017
22/11 Juventus Juventus   -   Barcelona Barcelona 20:45h.
22/11 Sporting Lisboa Sporting Lisbon   -   Olympiakos Olympiakos 20:45h.

Jornada 6ª

05.12.2017 - 05.12.2017
05/12 Barcelona Barcelona   -   Sporting Lisbon Sporting Lisboa 20:45h.
05/12 Olympiakos Olympiakos   -   Juventus Juventus 20:45h.

Classificació del grup D en la jornada 1ª

EQUIP Punts TOTALS A CASA FORA
PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC
1 Barcelona Barcelona 3 1 1 0 0 3 0 1 1 0 0 3 0 0 0 0 0 0 0
2 Sporting Lisbon Sporting Lisboa 3 1 1 0 0 3 2 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 3 2
3 Olympiakos Olympiakos 0 1 0 0 1 2 3 1 0 0 1 2 3 0 0 0 0 0 0
4 Juventus Juventus 0 1 0 0 1 0 3 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0 3

Grup E

Jornada 1ª

13.09.2017 - 13.09.2017
13/09 Liverpool Liverpool 2 - 2 Sevilla Sevilla Fi
13/09 Maribor Maribor 1 - 1 Spartak Moscow Spartak Moscú Fi

Jornada 2ª

26.09.2017 - 26.09.2017
26/09 Sevilla Sevilla   -   Maribor Maribor 20:45h.
26/09 Spartak Moscú Spartak Moscow   -   Liverpool Liverpool 20:45h.

Jornada 3ª

17.10.2017 - 17.10.2017
17/10 Maribor Maribor   -   Liverpool Liverpool 20:45h.
17/10 Spartak Moscú Spartak Moscow   -   Sevilla Sevilla 20:45h.

Jornada 4ª

01.11.2017 - 01.11.2017
01/11 Liverpool Liverpool   -   Maribor Maribor 20:45h.
01/11 Sevilla Sevilla   -   Spartak Moscow Spartak Moscú 20:45h.

Jornada 5ª

21.11.2017 - 21.11.2017
21/11 Spartak Moscú Spartak Moscow   -   Maribor Maribor 18:00h.
21/11 Sevilla Sevilla   -   Liverpool Liverpool 20:45h.

Jornada 6ª

06.12.2017 - 06.12.2017
06/12 Liverpool Liverpool   -   Spartak Moscow Spartak Moscú 20:45h.
06/12 Maribor Maribor   -   Sevilla Sevilla 20:45h.

Classificació del grup E en la jornada 1ª

EQUIP Punts TOTALS A CASA FORA
PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC
1 Sevilla Sevilla 1 1 0 1 0 2 2 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 2 2
2 Spartak Moscow Spartak Moscú 1 1 0 1 0 1 1 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 1 1
3 Liverpool Liverpool 1 1 0 1 0 2 2 1 0 1 0 2 2 0 0 0 0 0 0
4 Maribor Maribor 1 1 0 1 0 1 1 1 0 1 0 1 1 0 0 0 0 0 0

Grup F

Jornada 1ª

13.09.2017 - 13.09.2017
13/09 Feyenoord Feyenoord 0 - 4 Manchester City Manchester City Fi
13/09 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk 2 - 1 Napoli Nápoles Fi

Jornada 2ª

26.09.2017 - 26.09.2017
26/09 Manchester City Manchester City   -   Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk 20:45h.
26/09 Nápoles Napoli   -   Feyenoord Feyenoord 20:45h.

Jornada 3ª

17.10.2017 - 17.10.2017
17/10 Feyenoord Feyenoord   -   Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk 20:45h.
17/10 Manchester City Manchester City   -   Napoli Nápoles 20:45h.

Jornada 4ª

01.11.2017 - 01.11.2017
01/11 Nápoles Napoli   -   Manchester City Manchester City 20:45h.
01/11 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk   -   Feyenoord Feyenoord 20:45h.

Jornada 5ª

21.11.2017 - 21.11.2017
21/11 Manchester City Manchester City   -   Feyenoord Feyenoord 20:45h.
21/11 Nápoles Napoli   -   Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk 20:45h.

Jornada 6ª

06.12.2017 - 06.12.2017
06/12 Feyenoord Feyenoord   -   Napoli Nápoles 20:45h.
06/12 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk   -   Manchester City Manchester City 20:45h.

Classificació del grup F en la jornada 1ª

EQUIP Punts TOTALS A CASA FORA
PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC
1 Manchester City Manchester City 3 1 1 0 0 4 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 4 0
2 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk 3 1 1 0 0 2 1 1 1 0 0 2 1 0 0 0 0 0 0
3 Napoli Nápoles 0 1 0 0 1 1 2 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 1 2
4 Feyenoord Feyenoord 0 1 0 0 1 0 4 1 0 0 1 0 4 0 0 0 0 0 0

Grup G

Jornada 1ª

13.09.2017 - 13.09.2017
13/09 FC Oporto FC Porto 1 - 3 Besiktas Besiktas Fi
13/09 RB Leipzig RB Leipzig 1 - 1 Monaco Mónaco Fi

Jornada 2ª

26.09.2017 - 26.09.2017
26/09 Besiktas Besiktas   -   RB Leipzig RB Leipzig 20:45h.
26/09 Mónaco Monaco   -   FC Porto FC Oporto 20:45h.

Jornada 3ª

17.10.2017 - 17.10.2017
17/10 Mónaco Monaco   -   Besiktas Besiktas 20:45h.
17/10 RB Leipzig RB Leipzig   -   FC Porto FC Oporto 20:45h.

Jornada 4ª

01.11.2017 - 01.11.2017
01/11 Besiktas Besiktas   -   Monaco Mónaco 18:00h.
01/11 FC Oporto FC Porto   -   RB Leipzig RB Leipzig 20:45h.

Jornada 5ª

21.11.2017 - 21.11.2017
21/11 Besiktas Besiktas   -   FC Porto FC Oporto 18:00h.
21/11 Mónaco Monaco   -   RB Leipzig RB Leipzig 20:45h.

Jornada 6ª

06.12.2017 - 06.12.2017
06/12 FC Oporto FC Porto   -   Monaco Mónaco 20:45h.
06/12 RB Leipzig RB Leipzig   -   Besiktas Besiktas 20:45h.

Classificació del grup G en la jornada 1ª

EQUIP Punts TOTALS A CASA FORA
PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC
1 Besiktas Besiktas 3 1 1 0 0 3 1 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 3 1
2 Monaco Mónaco 1 1 0 1 0 1 1 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 1 1
3 RB Leipzig RB Leipzig 1 1 0 1 0 1 1 1 0 1 0 1 1 0 0 0 0 0 0
4 FC Porto FC Oporto 0 1 0 0 1 1 3 1 0 0 1 1 3 0 0 0 0 0 0

Grup H

Jornada 1ª

13.09.2017 - 13.09.2017
13/09 Real Madrid Real Madrid 3 - 0 APOEL Nicosia APOEL Nicosia Fi
13/09 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 3 - 1 Borussia Dortmund Borussia Dortmund Fi

Jornada 2ª

26.09.2017 - 26.09.2017
26/09 APOEL Nicosia APOEL Nicosia   -   Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 20:45h.
26/09 Borussia Dortmund Borussia Dortmund   -   Real Madrid Real Madrid 20:45h.

Jornada 3ª

17.10.2017 - 17.10.2017
17/10 APOEL Nicosia APOEL Nicosia   -   Borussia Dortmund Borussia Dortmund 20:45h.
17/10 Real Madrid Real Madrid   -   Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 20:45h.

Jornada 4ª

01.11.2017 - 01.11.2017
01/11 Borussia Dortmund Borussia Dortmund   -   APOEL Nicosia APOEL Nicosia 20:45h.
01/11 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur   -   Real Madrid Real Madrid 20:45h.

Jornada 5ª

21.11.2017 - 21.11.2017
21/11 APOEL Nicosia APOEL Nicosia   -   Real Madrid Real Madrid 20:45h.
21/11 Borussia Dortmund Borussia Dortmund   -   Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 20:45h.

Jornada 6ª

06.12.2017 - 06.12.2017
06/12 Real Madrid Real Madrid   -   Borussia Dortmund Borussia Dortmund 20:45h.
06/12 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur   -   APOEL Nicosia APOEL Nicosia 20:45h.

Classificació del grup H en la jornada 1ª

EQUIP Punts TOTALS A CASA FORA
PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC PJ PG PE PP GF GC
1 Real Madrid Real Madrid 3 1 1 0 0 3 0 1 1 0 0 3 0 0 0 0 0 0 0
2 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 3 1 1 0 0 3 1 1 1 0 0 3 1 0 0 0 0 0 0
3 Borussia Dortmund Borussia Dortmund 0 1 0 0 1 1 3 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 1 3
4 APOEL Nicosia APOEL Nicosia 0 1 0 0 1 0 3 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0 3

Buscador de deportes