Bukele anuncia el trasllat de 2.000 presos més a la macropresó d'El Salvador

"Aquí pagaran pels crims comesos contra el nostre poble", ha dit el president

Torre de vigilància d'una presó d'El Salvador

Torre de vigilància d'una presó d'El Salvador / ARXIU/Europa Press/Contacto/Camilo Freedman

EP

El president d'El Salvador, Nayib Bukele, ha anunciat el trasllat de 2.000 presos més al Centre de Confinament del Terrorisme (CECOT), una macropresó per a membres de bandes amb capacitat per a fins a 40.000 reclusos.

"Traslladem a més de 2.000 membres de bandes des dels penals d'Izalco, Ciudad Barrios i San Vicente, cap al CECOT. Aquí pagaran pels crims comesos contra el nostre poble, incomunicats amb l'exterior, sense possibilitat de sortir, ni d'ordenar crims des de la presó", ha asseverat.

Bukele ha anunciat el trasllat a través d'una publicació al seu perfil oficial de la xarxa social X, on ha adjuntat també un vídeo de més d'un minut de durada en el qual s'observen diferents etapes del procés.