Futbol

Eurocopa 2024: Resultats, calendari, horaris i on veure tots els partits

Des del 14 de juny fins al 14 de juliol, vint-i-quatre seleccions competiran per a saber quina és la millor del continent

L'Eurocopa .

L'Eurocopa . / UEFA

Empordà

Empordà

El 14 de juny comença a Alemanya l'Eurocopa 2024, on vint-i-tres seleccions intenaran destronar a la vigent campiona, Itàlia. Com totes les competicions, el resultat és imprevisible i qualsevol combinat nacional pot acabar aixecant la copa el 14 de juliol a l'Olímpic de Berlín.

Aquesta edició serà perfecte per als amants del futbol: Televisió Espanyola ha obtingut els drets d'emissió de la competició i oferirà els 51 partits de l'Eurocopa en obert a través dels seus diferents canals.

Aquests són els partits i els canals per on es podran veure.

Divendres 14 de juny

  • 21 h | Alemanya - Escòcia | Grup A (La 1/RTVE Play)

Dissabte 15 de juny

  • 15 h | Hongria - Suïssa | Grup A (La 1/RTVE Play)
  • 18 h | Espanya - Croàcia | Grup B (La1/RTVE Play)
  • 21 h | Itàlia - Albània | Grup B (La1/RTVE Play)

Diumenge 16 de juny

  • 15 h | Polònia - Països Baixos | Grup D (La 1/RTVE Play)
  • 18 h | Eslovènia - Dinamarca | Grup C (La1/RTVE Play)
  • 21 h | Sèrbia - Anglaterra | Grup C (La1/RTVE Play)

Dilluns 17 de juny

  • 15 h | Romania - Ucraïna | Grup E (La 2/Teledeporte/RTVE Play)
  • 18 h | Bèlgica - Eslovàquia | Grup E (La 2/Teledeporte/RTVE Play)
  • 21 h | Austria - França | Grup E (La1/RTVE Play)

Dimarts 18 de juny

  • 18 h | Turquia - Geòrgia | Grup F (La 2/Teledeporte/RTVE Play)
  • 21 h | Portugal - República Txeca | Grup F (La1/RTVE Play)

Dimecres 19 de juny

  • 15 h | Croàcia - Albània | Grup B (La 1/RTVE Play)
  • 18 h | Alemanya - Hongria | Grup A (La1/RTVE Play)
  • 21 h | Escòcia - Suïssa | Grup A (La1/RTVE Play)

Dijous 20 de juny

  • 15 h | Eslovènia - Sèrbia | Grup C (La 2/Teledeporte/RTVE Play)
  • 18 h | Dinamarca - Anglaterra | Grup C (La1/RTVE Play)
  • 21 h | Espanya - Itàlia | Grup C (La1/RTVE Play)

Divendres 21 de juny

  • 15 h | Eslovàquia - Ucraïna | Grup E (La 2/Teledeporte/RTVE Play)
  • 18 h | Polònia - Austria | Grup D (La1/RTVE Play)
  • 21 h | Països Baixos - França | Grup D (La1/RTVE Play)

Dissabte 22 de juny

  • 15 h | Geòrgia - República Txeca | Grup F (La1/RTVE Play)
  • 18 h | Turquia - Portugal | Grup F (La1/RTVE Play)
  • 21 h | Bèlgica - Romania | Grup E (La1/RTVE Play)

Diumenge 23 de juny

  • 21 h | Suïssa - Alemanya | Grup A (La1/RTVE Play)
  • 21 h | Escòcia - Hongria | Grup A (La 2/Teledeporte/RTVE Play)

Dilluns 24 de juny

  • 21 h | Albània - Espanya | Grup B (La1/RTVE Play)
  • 21 h | Croàcia - Itàlia | Grup B (La 2/Teledeporte/RTVE Play)

Dimarts 25 de juny

  • 18 h | França - Polònia | Grup D (La1/RTVE Play)
  • 18 h | Països Baixos - Austria | Grup D (La 2/RTVE Play)
  • 21 h | Dinamarca - Sèrbia | Grup C (La2/Teledeporte/RTVE Play)
  • 21 h | Anglaterra - Eslovènia | Grup C (La1/RTVE Play)

Dimecres 26 de juny

  • 18 h | Eslovàquia - Romania | Grup D (La2/Teledeporte/RTVE Play)
  • 18 h | Ucraïna - Bèlgica | Grup D (La 2/RTVE Play)
  • 21 h | Geòrgia - Portugal | Grup C (La 2/RTVE Play)
  • 21 h | República Txeca - Turquia | Grup C (La2/Teledeporte/RTVE Play)

Dissabte 29 de juny

  • 18 h | 2n A - 2n B | Vuitens 1
  • 21 h | 1r A - 2n C | Vuitens 2

Diumenge 30 de juny

  • 18 h | 1r C - 3r D/E/F | Vuitens 3
  • 21 h | 1r B - 3r A/D/E/F | Vuitens 4

Dilluns 1 de juliol

  • 18 h | 2n D - 2n E | Vuitens 5
  • 21 h | 1r F - 3r A/B/C | Vuitens 6

Dimarts 2 de juliol

  • 18 h | 1r E - 3r A/B/C/D | Vuitens 7
  • 21 h | 1r D - 2n F | Vuitens 8

Divendres 5 de juliol

  • 18 h | Guanyador vuitens 2 - Guanyador Vuitens 4 | Quarts 1
  • 21 h | Guanyador vuitens 5 - Guanyador Vuitens 6 | Quarts 2

Dissabte 6 de juliol

  • 18 h | Guanyador vuitens 7 - Guanyador Vuitens 8 | Quarts 3
  • 21 h | Guanyador vuitens 3 - Guanyador Vuitens 1 | Quarts 4

Dimarts 9 de juliol

  • 21 h | Guanyador quarts 1 - Guanyador quarts 2 | Semifinal 1

Dimecres 10 de juliol

  • 21 h | Guanyador quarts 3 - Guanyador quarts 4 | Semifinal 2

Diumenge 14 de juliol

  • 21 h | Guanyador semifinal 1 - Guanyador semifinal 2 | FINAL