12 de novembre de 2019
12.11.2019
CROS

400 joves esportistes corren a Castelló d'Empúries

11.11.2019 | 20:01
400 joves esportistes corren a Castelló d'Empúries

Segona prova del Circuit Comarcal de Cros

Nou èxit de participació en la segona prova del Circuit Comarcal de Cros organitzada pel Consell Esportiu de l'Alt Empordà, i és que gairebé 400 esportistes d'arreu de la comarca van reunir-se, dissabte al matí, al parc del Trabuc de Castelló d'Empúries per disputar la cursa.

Després de la primera prova celebrada a Vilafant, on van participar 350 joves corredors aproximadament, el municipi castelloní va acollir la segona prova del circuit millorant el nombre d'inscripcions.

La següent prova del Circuit Comarcal de Cros serà el dissabte dia 23 de novembre al Parc del Riu a Sant Pere Pescador i els interessats en inscriure's poden accedir a la pàgina web del Consell Esportiu (www.cealtemporda.cat) on trobaran tota la informació disponible.

Els guanyadors per categories


Categoria Prebenjamí F.
1a clas: M. Carbonell, Escolàpies de Figueres
2a clas: L. Prat, Escoleta Trailrunning Cap de Creus
3a clas: C. Molins, Club Atletisme Ventalló

Categoria Prebenjamí M.
1a clas: A. Moreno, Joana d'Empúries, Castelló
2a clas: E. Gràcia, Club Atletisme Ventalló
3a clas: B. Gou, Club Atletisme Ventalló

Categoria Benjamí F.
1r clas: B. Comamala, Club Atletisme Figueres
2n clas: M. Montaño, Escoleta Trailrunning Cap de Creus
3r clas: C. El Asry, Anicet de Pagès, Figueres.

Categoria Benjamí M.
1a clas: E. Moreno, Joana d'Empúries
2a clas: R. Lamriss, Escola Llagut de St. Pere
3a clas: I. Paulino, Club Atletismes Figueres

Categoria Aleví F.
1a clas: A. Tunsch, Santiago Rates de Vilajuïga
2a clas: Y. Essadik, Parc de les Aigües, Figueres
3a clas: A. Serrano, Club Atletisme Figueres

Categoria Aleví M.
1r clas: O. El Mansry, Club Atletisme Ventalló
2n clas: P. Calveras, Vic
3r clas:A. Belkasmi, Joaquim Cusi de Figueres.

Categoria Infantil F.
1a clas: S. Cerdà, Club Atletisme Ventalló
2a clas: L. Gonzalez, Club Atletisme Ventalló
3a clas: S. Garcia, Club Atletisme Ventalló

Categoria Infantil M.
1r clas: LL. Fernandez, Club Atletisme Ventalló
2n clas: J. Rispau, Club Atletisme Ventalló
3r clas:X. Rodriguez, Institut d'Empuriabrava.

Categoria Cadet F.
1a clas: D. Mayne, Independents de Bàscara.
2a clas: J. Hornos, Escoleta Trailrunning Cap de Creus

Categoria Cadet M.
1r clas: R. Chaoui, Escoleta Trailrunning Cap de Creus
2n clas: A. Marin, Institut de Vilafant
3r clas: M. Batlle, Escoleta Trailrunning Cap de Creus

Categoria Juvenil M.
1r clas: G. Aznar, Club Atletisme Figueres 

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook