Arts marcials

Llançà acull un meritori campionat de salts de taekwondo

Va comptar amb la participació de 250 esportistes procedents de diferents clubs de la província

17.11.2015 | 10:21
Llançà va vibrar amb les arts marcials

El passat diumenge 15 de novembre va tenir lloc el campionat de salts de taekwondo a Llançà, organitzat pel club Ki Hop Llançà amb la col·laboració de l´ajuntament. El campionat va comptar amb la participacio de 250 esportistes de clubs de tota la província de Girona. Els competidors inscrits estaven repartits en 16 categories i 8 pistes, i hi van participar Jan Su, Ki-hop Figueres TKD Port de la selva, TKD A Punt de Sant Feliu G, Master Gym l´Escala, Master Gym Ventalló, Oswald Gym Girona, Taekwondo Olot i Ki Hop Llançà i Master Gym Besalú.

Els guanyadors van ser els següents:

Categoria 6 anys (grup B):

        - Tuio Yop chagui: 1r classificat Iker Serrano (TKD Apunt), 2n classificat Iu Ferrerfabrega (TKD Port de la selva), 3r classificat Arnau Fernandez Chacon (Ki-hop Llançà)
        - Tuio Ap chagui: 1r classificat Iker Serrano (TKD Apunt), 2n classificat Iu Ferrerfabrega (TKD Port de la selva), 3r classificat Pere Bonareu (TKD Port de la selva)

Categoria 6 anys (grup A):

        - Tuio Yop chagui: 1r classificat Jan Gusó (Ki-hop Llançà), 2n classificat Alexandra Garcia (TKD Apunt), 3r classificat Biel Corominas (TKD Olot)
        - Tuio Ap chagui: 1r classificat Jan Gusó (Ki-hop Llançà), 2n classificat Biel Garcia (Jan-Su), 3r classificat Alexandra Garcia (TKD Apunt)

Categoria 7 anys (grup B):

        - Tuio Yop chagui: 1r classificat Marcel Centellas (Ki-hop Llançà), 2n classificat Laia Centellas (Ki-hop Llançà), 3r classificat Antonio Navarro (TKD Apunt)
        - Tuio Ap chagui: 1r classificat Sohair Soukhal (Jan-Su), 2n classificat Laia Centellas (Ki-hop Llançà), 3r classificat Antonio Navarro (TKD Apunt)

Categoria 7 anys (grup A):

        - Tuio Yop chagui: 1r classificat Arnau Alsina (Jan-Su), 2n classificat Mael Mias (Master gym Escala-Ventalló), 3r classificat Ixone Lacunza (Jan-Su)
        - Tuio Ap chagui: 1r classificat Nuria Gifreu (TKD Olot), 2n classificat Anwar Benteib (Jan-Su), 3r classificat Quim Sues (Master gym Escala-Ventalló)

Categoria 8 anys (grup B):

        - Tuio Yop chagui: 1r classificat Lluc Fernandez (Master gym Escala-Ventalló), 2n classificat Ayoub Jaabak (Ki-hop Figueres), 3r classificat Dimitry Chytovvsky (TKD Apunt)
        - Tuio Ap chagui: 1r classificat Dimitry Chytovvsky (TKD Apunt), 2n classificat Ayoub Jaabak (Ki-hop Figueres), 3r classificat Lluc Fernandez (Master gym Escala-Ventalló)

Categoria 8 anys (grup A):

        - Tuio Yop chagui: 1r classificat Pol Teixidor (Ki-hop Llançà), 2n classificat Nayala Silva (Ki-hop Llançà), 3r classificat Luan Caviasca (Master gym Escala-Ventalló)
        - Tuio Ap chagui: 1r classificat Pol Teixidor (Ki-hop Llançà), 2n classificat Nayala Silva (Ki-hop Llançà), 3r classificat Adrià Basso (Jan-Su)

Categoria 9 anys (grup B):

        - Tuio Yop chagui: 1r classificat Biel Homs (Ki-hop Figueres), 2n classificat Edgar Viana (Ki-hop Figueres), 3r classificat Enrique Vazquez (Ki-hop Llançà)
        - Tuio Ap chagui: 1r classificat David Fortuny (Ki-hop Llançà), 2n classificat Biel Homs (Ki-hop Figueres), 3r classificat Edgar Viana (Ki-hop Figueres)

Categoria 9 anys (grup A):

        - Tuio Yop chagui: 1r classificat Izan Diaz (Jan-Su), 2n classificat Yasir Bouejara (TKD Olot), 3r classificat Carla Hilera (Jan-Su)
        - Tuio Ap chagui: 1r classificat Izan Diaz (Jan-Su), 2n classificat Adrià Rodriguez (Ki-hop Llançà), 3r classificat Marc Palacios (Jan-Su)

Categoria 10 anys (grup B):

        - Tuio Yop chagui: 1r classificat Pablo Doornekamp (Master gym Escala-Ventalló), 2n classificat Marc Fernandez (Master gym Escala-Ventalló), 3r classificat Jordi Vila (Master gym Escala-Ventalló)
        - Tuio Ap chagui: 1r classificat Toni Gonzalez (Ki-hop Llançà), 2n classificat Pablo Doornekamp (Master gym Escala-Ventalló), 3r classificat Jordi Vila (Master gym Escala-Ventalló)

Categoria 10 anys (grup A):

        - Tuio Yop chagui: 1r classificat Pau Martinez (TKD Olot), 2n classificat Manel Mayar (Ki-hop Figueres), 3r classificat Ismael Montoya (Ki-hop Figueres)
        - Tuio Ap chagui: 1r classificat Oriol Martinez (TKD Olot), 2n classificat Manel Mayar (Ki-hop Figueres), 3r classificat Pau Martinez (TKD Olot)

Categoria 11 anys:

        - Tuio Yop chagui: 1r classificat Eric Garcia (TKD Olot), 2n classificat Oriol Tomas (Master gym Escala-Ventalló), 3r classificat Eloi Monturiol (TKD Olot)
        - Tuio Ap chagui: 1r classificat Guillem Pujol (TKD Apunt), 2n classificat Eloi Monturiol (TKD Olot), 3r classificat Eric Garcia (TKD Olot)

Categoria 12-13 anys (masculí):

        - Tuio Yop chagui: 1r classificat Bilal Jaabak (Ki-hop Figueres), 2n classificat Amiwe Ryuuch (Jan-Su), 3r classificat Guillem Sanyes (TKD Olot)
        - Tuio Ap chagui: 1r classificat Bilal Jaabak (Ki-hop Figueres), 2n classificat Nabil Zerrad (Jan-Su), 3r classificat Houssam Benjilali (Jan-Su)

Categoria 11-14 (femení):

        - Tuio Yop chagui: 1r classificat Yaritza Hilera (Jan-Su), 2n classificat Nayara Hilera (Jan-Su), 3r classificat Anna Bos (Master gym Escala-Ventalló)
        - Tuio Ap chagui: 1r classificat Yaritza Hilera (Jan-Su), 2n classificat Nayara Hilera (Jan-Su), 3r classificat Ivon Garcia (Master gym Escala-Ventalló)

Categoria 14-17 anys (masculí):

        - Tuio Yop chagui: 1r classificat Abdelkhalak Baghou (Master gym Escala-Ventalló), 2n classificat Kenny Hendriks (Master gym Escala-Ventalló), 3r classificat Carlos Doornekamp (Master gym Escala-Ventalló)
        - Tuio Ap chagui: 1r classificat Abdelkhalak Baghou (Master gym Escala-Ventalló), 2n classificat Carlos Doornekamp (Master gym Escala-Ventalló), 3r classificat Kenny Hendriks (Master gym Escala-Ventalló)

Compartir a Twitter
Compartir a Facebook
Enllaços recomanats: Premis cinema